News  ·  Newsletter  ·  Media  ·  

Strbske Bezky 2020

19 January 2020 | Areal Bezeckeho Lyzovania Snow | Slovakia
  307 competitors + 300 visitors Event Participants  

Strbske Bezky 2020


K vodopádom
 05985 Strbske Pleso 
Slovakia
(+421) 910 916 132
Send email
Host Home Page

Report

On 19th January 2020 Cross Country Ski Area Strbske Pleso hosted event Strbske bezky (Strba ski) for the seventh time in a row, second time as World Snow Day. The event was designed for children of all ages and adults from amateurs to experienced skiers.

108 skiers try Cross Country Cross Sprint course with a length 700 meters and 9 obstacles like slalom, 360° turn, jump,reverse,.... At the same time children up to 6 years could try children's skis for free and for passing a short course they got a badge. Children under 10 years had prepared 400 m course with few light obstacles. There were 43 children together.

In the afternoon there were mass start for 5 and 2 kilometers free style with 187 participants from 8 to 78 years old athletes. Winners have been enrolled on historic cross-country skis. Every competitor has got a medal with event logo and logo World Snow Day. Everyone on the Internet can see their finish video and print a certificate. Igor Timko and Ivan Timko from popular slovak pop music band No Name took part in the 5 km competition. During the race, BRAVO band was playing and there was a drum show BATIDA before the start.

The race was organized by Sport club Strba, High Tatras Region and village Štrba.

Results: https://pretekaj.sk/sk/podujatia/strbske-bezky-2020
Cross sprint course overview: https://www.youtube.com/watch?v=mHQ9qSiiDsU
Stadium timelapse: https://www.youtube.com/watch?v=4ke5ZUmrTE0


Press release in Slovak language:

Lukáš Olejár a Mária Danielová sa zapíšu na putovné Štrbské bežky, ktoré im počas Svetového dňa snehu na Štrbskom Plese odovzdali speváci zo skupiny No Name

Kvalitne pripravené trate, výborné zázemie športového areálu na Štrbskom Plese aj bohatý program prilákal na lyžovačku 307 súťaženia chtivých bežcov na lyžiach. V nedeľu 19. januára 2020 sa uskutočnil už siedmy ročník podujatia Štrbské bežky. Podujatie je pod záštitou Igora a Ivana Timkovcov z hudobnej skupiny No Name, ktorí sa opäť postavili na štart 5 kilometrovej trate. Pretekalo sa na približne 1900 metrovom okruhu voľnou technikou s hromadným štartom a tri okruhy najrýchlejšie odbehol Lukáš Olejár z ŠK Ski Ružomberok s časom 14:06,98 min. O 13 sekúnd zaostal Jakub Šiarnik z KBL Jasná Liptovský Mikuláš a tretie miesto s časom 14:29,96 min. obsadil Maxim Mejtský z ŠKP KBL Martin. V ženskej kategórii bola najlepšie pripravená Mária Danielová zo Štrby s časom 15:51,95 min., ktorá je v Sport Rysy klube spolu s druhou Paulínou Chudíkovou, ktorá na Máriu stratila 1:04 min. Tretia dobehla domáca pretekárka Margaréta Sokolová s časom 17:11,14 min. reprezentujúca klub KBL Jasná Liptovský Mikuláš. Na putovné štrbské bežky sa tento rok zapíšu Mária Danielová a Lukáš Olejár. Pretekalo sa aj na kratšej trati, na jednom takmer dvoj kilometrovom okruhu s hromadným štartom a ten najrýchlejšie absolvoval Adrián Barbierik z BM Liptov Team (4:57,03 min.) a česká pretekárka Lucie Plevová z klubu Biatlon Ostrava (6:05,13 min.). Na 5 a 2 km trať sa postavilo 187 pretekárov vo veku od 8 do 78 rokov.

Hromadným štartom predchádzal už tradičný 700 metrový SnowKidz kros šprint, na ktorom pretekári museli zvládnuť 9 prekážok a prekľučkovať pomedzi odstavenú pásovú techniku. Slalom, podliezanie, rôzne otočky a odšľapy najrýchlejšie absolvovali Lukáš Olejár s časom 2:14,80 min. a Mária Danielová s časom 2:29,07 min. Túto atraktívnu disciplínu si vyskúšalo 108 bežcov. Štrbské bežky sú podujatím, ktoré majú v obľube celé rodiny a tí najmenší lyžiari si mohli bezplatne vyskúšať papučkové bežky. Aj deti do 10 rokov si mohli vyskúšať, aké je to stáť na štartovej čiare a za absolvovanie 300 metrovej trate s prekážkami si odniesli jednu zo svojich prvých medailí. Unikátnu účastnícku medailu v cieli získali všetci bežci.

Aj tento ročník prebiehal počas oslavy Svetového dňa snehu “World Snow Day”, ktorý zároveň prebiehal v 45 krajinách celkovo na 363 podujatiach s podporou medzinárodnej lyžiarskej asociácie FIS. Štrbské bežky organizoval Športový klub Štrba, Obec Štrba a Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry. Na príprave podujatia sa podieľali 45 dobrovoľní rozhodcovia zo Štrby, ktorí v decembri zorganizovali aj 47. ročník Tatranského pohára v behu na lyžiach a v marci pripravujú Majstrovstvá Slovenskej Republiky v behu na lyžiach. Podujatie bolo realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR a je súčasťou celoročného kalendára športových podujatí Tatry v pohybe.
Special Offers
- Free gifts and prizes
- Free food and drink
- Free skis snowboards use
Other Special Offers
Medals for all participants with printed logo World Snow Day. Printed BIB as souvenir. Free skis for Children U6. Free start for Children U15.
Link to event video: www.youtube.com/watch?v=O5hDUxaNcLM
  ·  
T +41 31 368 14 15
  ·  
info@zollhausbern.ch